Філія "Онішківська ЗОШ І-ІІ ступенів"
опорного закладу "Оржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Я.Франка
Оржицької селищної ради Полтавської області"
Історія школи
Онішківська загальноосвітня школа I – II ступенів почала діяти з 1879 року як земська школа, в якій навчалося 35 – 40 учнів. Це була хата через сіни, пізніше в цій хаті зберігався спортінвентар і була майстерня. Керував школою священник Клипачевський. Він навчав закону Божого, а його дочка навчала учнів письму, читанню і арифметики.
Ця ”баришня,” як її називали в Онішках, зробила великий вклад у розвиток освіти у селі. За власні кошти після революції 1905 – 1907 рр. побудувала з цегли нову будівлю школи з дерев’яною підлогою, великими вікнами і дверима на чотири класні кімнати. Приміщення покрите було залізом. Біля школи посадила явір. Пізніше це було найвище і найтовще дерево у селі, і всіх, хто питав дорогу до школи, направляли на це дерево. Воно було маяком села.
У 20-х роках XX століття до цього приміщення було добудовано велику класну кімнату, учительську і крилечко.
Так простояла ця школа майже століття. Вона була осередком культури в селі.
В роки війни з 1941 по 1943 рік у приміщенні школи знаходилась німецька комендатура.
У жовтня 1943 року школа відкрила двері для навчання дітей.
З 1943 року по 1946 рік директором школи була Лещенко Марія Данилівна.
З 1946 року по 1952 рік керівництво школою здійснював Борщ Василь Микитович.
Класи були переповнені, в один клас ходили діти різного віку. Навчалися в трьох приміщеннях: в поповій хаті, в центральній школі та в хаті Реути, який загинув на війні, а сім’я перебралася в іншу хату. Будівлю спочаку було віддано під сільську раду, потім клуб і на кінець - школу.
Борщ Василь Микитович
У 1952 році шкільний колектив очолила Пелепень Олександра Степанівна.
У 1962 році Онішківську семирічку було реформовано на восьмирічну школу.
Кінець 60-х – це роки натхнення і самовіддачі, роки ентузіазму і дерзань. На той час у школі навчалося 120 дітей. Вчились у дві зміни. Директор школи Пелепень Олександра Степанівна та голова колгоспу імені Суворова Лісничий Олександр Давидович спільними зусиллями розпочали будівництво нової школи на тому самому подвір’ї, тільки позаду старої школи, на місці великого саду та пришкільних ділянок.
І от 7 листопада 1967 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення школи.
НАШІЙ ШКОЛІ - 50
СВЯТКУВАННЯ - 50 річчя
2016 рік